Który kredyt gotówkowy wybrać – co pomorze w decyzji

Potrzeba dodatkowych środków na koncie bardzo często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. A ten zarezerwowany jest wyłącznie dla banków. Dlatego też szukanie instytucji, gdzie ma być zaciągnięty zawęża się właśnie do nich. Nie oznacza to jednak, że wybór kredytu jest łatwy. Bo dzisiaj każdy bank ma go w swojej ofercie. A ponieważ banków na polskim rynku jest mnóstwo, tym trudniej jest znaleźć kredyt najlepszy.


Na jakie elementy zwrócić uwagę, gdy porównuje się propozycje różnych banków? Jest kilka takich aspektów, które ostatecznie decydują o atrakcyjności kredytu. Wśród tych najbardziej popularnych, a zarazem najważniejszych wymienić można: rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, oprocentowanie (to nie to samo, co RRSO), prowizję, miesięczną ratę oraz całkowity koszt.

Porównanie wszystkich dostępnych kredytów zajmuje oczywiście wiele czasu. Ale tylko wtedy, gdy wykonywane jest samodzielnie warunkach domowych. Bo warto wiedzieć, że taką pracę na co dzień wykonują liczni specjaliści od bankowości. Efekty ich porównań są natomiast ogólnodostępne, jako ranking kredytów gotówkowych. Wystarczy wpisać taką frazę w internecie, aby znaleźć stronę, na której kredyty wymienione są w słupku, począwszy od tego, który jest najbardziej atrakcyjny. Profesjonalne ich porównanie zawsze daje gwarancję, że szybko znajdzie się ofertę najlepszą.

Mówiąc o rankingu kredytów, należy wziąć też pod uwagę fakt, że inne są warunki dla nowych klientów, a zupełni inne dla stałych klientów danego banku. Posiadanie więc konta w jakiejś placówce zawsze powinno być sygnałem, aby w niej zapytać o spersonalizowaną ofertę dla siebie. Bardzo często bowiem jest tak, że bank znając klienta i mając do niego zaufanie, jest wstanie zaoferować mu kredyt na warunkach o wiele bardziej atrakcyjnych niż nowemu klientowi.