Różnorodna oferta kredytowa banku

Od czasu do czasu, każdy korzysta z oferty bankowej. Większość ludzi posiada konta bankowe a także karty kredytowe do konta bankowego. Jednak coraz więcej osób, korzysta także z oferty kredytowej banków. Rodzaje kredytów, są dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań kredytobiorców.

Kredyt hipoteczny

Jedną z najpoważniejszych ofert kredytowych każdego banku, jest kredyt hipoteczny. Jak sama nazwa wskazuje jest to kredyt pod zastaw nieruchomości. Polega on na tym, że bank staje się współwłaścicielem domu kupowanego, przez klienta przez cały okres trwania umowy kredytowej. W razie niespłacania rat kredytowych, bank może zająć nieruchomość i sprzedać ją z zyskiem dla siebie. Kredyt hipoteczny można uzyskać na bardzo wysoką kwotę, nawet na kilkaset tysięcy złotych.

Kredyt mieszkaniowy

Podobną propozycją do kredytu hipotecznego, jest kredyt mieszkaniowy. Tyle, że bank nie staje się w tym wypadku współwłaścicielem nieruchomości. Kredyt mieszkaniowy zwykle jest na mniejszą kwotę niż kredyt hipoteczny. Kredyt mieszkaniowy uzyskuje się na konkretne mieszkanie, wcześniej wybrane przez klienta. Raty są rozłożone na dłuższy okres czasu.

Kredyt samochodowy

Bardzo często ludzie korzystają także z oferty kredytów samochodowych. Ta opcja kredytowa jest mocno zróżnicowana. Kredytem samochodowym można sfinansować w całości zakup samochodu nowego lub używanego. Można też skorzystać z oferty kredytowej pół na pół, co oznacza, że połowę wartości zakupu płaci się w gotówce a połowę finansuje się kredytem.

Poza wyżej wymienionymi propozycjami, można również skorzystać z propozycji kredytu inwestycyjnego czy pożyczki gotówkowej.