Czym charakteryzuje się kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to propozycja dla przedsiębiorców, którzy mogą uzyskać finansowanie swoich inwestycji. Jest to popularna i korzystna forma pożyczania, która może służyć do rozwoju przedsiębiorstwa i rywalizacji z konkurencją.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny jest rodzajem pożyczki udzielanej wyłącznie firmom. Jest udzielany w stosunkowo wysokich kwotach, które mają służyć do finansowania inwestycji przedsiębiorstwa, Zazwyczaj banki wymagają, by firmy posiadały wkład własny, który może wynosić 20-30% kwoty kredytu. Są jednak oferty banków, które pokrywają 100% inwestycji i nie wymagają posiadania wkładu – warto porównać oferty kilku banków i wybrać tę, która okazuje się najbardziej korzystna dla przedsiębiorcy. Przy wyborze warto brać pod uwagę także okres kredytowania – może być on rozłożony nawet na 20 lat. Kredyty inwestycyjne mogą być przeznaczone wyłącznie w celu finansowania inwestycji – między innymi na zakup nowych maszyn, wdrożenia nowinek technologicznych czy środków transportu.

Jak można dostać kredyt inwestycyjny?

Po kredyt inwestycyjny należy zgłosić się do oddziału banku, gdzie doradca finansowy oceni ryzyko inwestycji i zaproponuje odpowiednią ofertę. Może to potrwać nawet kilka dni. Niezbędne będzie przedstawienie biznesplanu, który przekona bank do kredytu, a także przygotowanie innych dokumentów – rejestrowych, finansowych orz dodatkowych – o wszystkim poinformuje bank. Przed podpisaniem umowy należy określić wszystkie jej warunki, w tym koszty kredytu, które będzie ponosił przedsiębiorca. Wiele banków chce zatrzymać przy sobie klienta, dlatego oferuje atrakcyjne oprocentowanie i prowizję, która okazuje się dla kredytobiorcy bardzo opłacalna.