Zdolność kredytowa kalkulator – jak zwiększyć szansę na kredyt

Poszukujesz kredytu hipotecznego i korzystasz z narzędzia zdolność kredytowa kalkulator? Chcesz wiedzieć, jak poprawić swoją zdolność kredytową i otrzymać oferty od większej ilości banków? Ten tekst jest dla Ciebie!

Każde narzędzie typu zdolność kredytowa kalkulator bazuje na podanych przez Ciebie danych dotyczących poszukiwanego kredytu, Twoich miesięcznych dochodów oraz wydatków. Innymi słowy, tylko od Ciebie zależy czy kalkulator oceni Twoją zdolność pozytywnie czy negatywnie i jak wiele ofert kredytowych otrzymasz. Jako użytkownik kalkulatora masz więc realny wpływ na ocenę swojej zdolności oraz liczbę propozycji kredytowych. Co z tego wynika?

To, że korygując dane wpisane w formularzu, możesz zdolność kredytową zarówno uzyskać, jak i stracić. Wiedzą o tym specjaliści kredytowi w bankach. Doradzając oni klientom rozmaite zabiegi mające na celu poprawienie ich zdolności kredytowej lub umożliwienie im wzięcia kredytu, pomimo wcześniejszego odrzucenia wniosku o wsparcie finansowe.

Polecane to tricki to między innymi:
– skrócenie lub wydłużenie okresu kredytowania (skrócenie w przypadku osób młodych, o niepewnej przyszłości, wydłużenie w przypadku osób o niskich dochodach);
– uwzględnienie dochodów jednej osoby, zamiast dwóch (gdy jeden z małżonków posiada większy staż pracy, lepszą pensję i lepszy zawód, podczas gdy praca drugiego przynosi niskie dochody);
– eliminacja wydatków w banku nierejestrowanych (np. rachunków opłacanych w gotówce);
oraz, oczywiście, zmniejszenie poszukiwanej kwoty kredytu (w osteteczności).

Podsumowując, modyfikując dane wpisywane w narzędzie zdolność kredytowa kalkulator podobnie jak w asyście doradcy kredytowego, możesz uzyskać lepszą zdolność kredytową i więcej ofert finansowania. Spróbuj obliczyć swoją zdolność w kilku, a nawet kilkunastu wariantach – z pewnością jakiś jeszcze Cię zaskoczy.